تحلیلگر سیاسی اصولگرا می گوید: رویه شورای نگهبان خصوصا در دو تا سه انتخابات گذشته قابل فهم نیست و موجب شگفتی شده است. مثلا استدلال هایی که برای کنار گذاشتن علی لاریجانی در دو انتخابات گذشته بیان شده است.

پرویز امینی: مردم به کاندیدایی رأی می‌دهند که زندگی اقتصادی‌شان را «تغییر» دهد /رادیکالیسم تحریم خواهی باعث کاهش مشارکت سیاسی شده است

به گزارش روانشناسی در مدیریت، زمان زیادی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوریِ زودهنگام ۸ تیرماه سال جاری و همچنین مشخص شدن منتخب نهاییِ ریاست جمهوری باقی نمانده است و در این میان، آنچه بیش از همه مورد توجه سیاسیون، احزاب و کاندیداهای ریاست جمهوری است «میزان مشارکت» مردم و شور و شوق انتخاباتیِ آن ها ست که به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران به ویژه جامعه شناسان سیاسی، هنوز جامعه و فضای اجتماعی، چهره انتخاباتی به خود نگرفته است.

پرویز امینی، جامعه شناس و تحلیلگر سیاسی اصولگرا در گفت و گو با روانشناسی در مدیریت بر این باور است که یکی از مولفه های مشارکت ساز، نشان دادن “توانایی تغییر” از سوی نامزدها در رقابت هاست بدین معنا که افراد باور کنند نامزدهای انتخابات علاوه بر شعار تغییر دادن، به بهبود زندگی اقتصادیِ آنان نیز کمک کنند.

Leave a Reply