تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان دومین بازی خود در جام جهانی را مقابل انگلیس برگزار می‌کند.

جام جهانی زیر 17 سال| تقابل ایران  انگلیس برای صدرنشینی گروه مرگ

به گزارش خبرنگار ورزشی روانشناسی در مدیریت، تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان از ساعت 15:30 سه‌شنبه دومین بازی خود در جام جهانی زیر 17 سال را مقابل انگلیس در ورزشگاه بین‌المللی جاکارتا برگزار می‌کنند.  شاگردان حسین عبدی که با بازگشت رویایی در دیدار مقابل برزیل توانستند شکست 2 بر صفر را به برتری 3 بر 2 برابر مدافع عنوان قهرمانی تبدیل کنند، با روحیه بسیار بالایی به مصاف دیگر تیم قدرتمند گروه C یعنی انگلیس می‌روند. البته  این برد ارزشمند نباید باعث از بین رفتن تمرکز ملی‌پوشان شده یا آنها را مغرور کند که در این حالت امکان دارد در بازی سخت با سه‌شیر، با مشکلات زیادی مواجه شوند.

 

  از طرفی شاگردان گری رایان که در بازی اول خود نیوکالدونیا را 2 رقمی کرده و به پیروزی 10 بر صفر رسیدند، به دنبال این هستند با پیروزی مقابل ایران تا حد زیادی صعود خود به عنوان صدرنشین را قطعی کنند. هرچند تیم کشورمان هم با بردن این بازی به احتمال بسیار زیاد در این گروه فوق العاده سخت صدرنشین می‌شود. نکته جالب این است که انگلیسی‌ها به نسبت ایران کمتر در جام جهانی این رده سنی شرکت کرده‌اند و برای پنجمین بار در این مسابقات حاضر می‌شوند. البته آنها که قهرمانی جهان در سال 2017 به میزبانی هند را به دست آورده‌اند، در دوره قبلی مانند تیم کشورمان غایب بودند و 2 قهرمانی و 2 نایب قهرمانی یورو هم در کارنامه‌شان ثبت شده است. هرچند تمام نفرات ایران در بازی با برزیل عملکردی خیره کننده داشتند اما در بازی با انگلیس نیز چشم امید عبدی بیشتر به ساق پای بازیکنانی مثل آرشا شکوری، کسری طاهری، عرفان درویش عالی، یعقوب براجعه، اسماعیل قلیزاده دوخته شده است. گری رایان نیز امیدوار است بازیکنانی مثل جاش آچمپانگ(چلسی)، جاستین اوبوآوود(منچسترسیتی)، تیلور دیبلینگ(ساوتهمپتون) ریس الکساندر راسل(چلسی) هریسون کمپبل(چلسی)، فینلی مک آلیستر(منچستریونایتد) اتان انوانری(آرسنال) با درس گرفتن از نمایش خیره کننده ایران مقابل سلسائو، شرایط را برتری تیمش مقابل تیم کشورمان به بهترین شکل فراهم کنند.

گوستاوو تخرا از اروگوئه قضاوت این بازی را برعهده دارد. برنامه سایر بازی‌های روز سه شنبه به شرح زیر است: ساعت 12:30 برزیل- نیوکالدونیا(ورزشگاه بین‌المللی جاکارتا) سنگال- لهستان(ورزشگاه جالاک هاروپات باندونگ) ساعت 15:30 ژاپن- آرژانتین(ورزشگاه  جالاک هاروپات باندونگ)

Leave a Reply