امام‌جمعه قوچان گفت: بسیجی باید در کار فرهنگی و مبارزه با جبهه استکبار به‌روز بوده و تولید علم کند و همین موضوع به تفکر و اندیشه بسیجی بازمی‌گردد.

بسیجی باید در کار فرهنگی و مبارزه با استکبار به‌روز باشد

به گزارش روانشناسی در مدیریت از قوچان، حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق صبح امروز در آیین تجلیل از برترین‌های جشنواره مالک اشتر سپاه ناحیه قوچان در سالن اجتماعات پردیس شهید کلاهدوز این شهرستان اظهار کرد: بسیج یکی از مصادیق دموکراسی به شمار می‌آید و دموکراسی یعنی انسان سرنوشت خود را به دست خود تعیین و رقم بزند.

وی با تأکید بر اینکه انسان گاهی با رأی دادن، گاهی با شرکت در راهپیمایی و گاهی با بسیج عمومی به دنبال دفاع از کیان و سرزمین خود است، افزود: تشکیل بسیج ٢٠ میلیونی به‌فرمان امام راحل همان معنای دموکراسی دارد که مردم را در سرنوشت امنیت خود دخیل کنند.

امام‌جمعه قوچان بابیان این موضوع که امروز الگوی بسیج ایران اسلامی در عراق و مبارزه با داعش تداعی پیداکرده است، گفت: شخصیتی بسیجی و به‌تمام‌معنا و سرباز ولایت یعنی شهید حاج قاسم سلیمانی، حشدالشعبی را در عراق تشکیل داد و از زمانی که این بسیج مردمی شکل گرفت ریشه داعش در عراق و حتی سوریه سوزانده شد.

هراتی مطلق با اشاره به اینکه شجره طیبه بسیج همان درخت مثمر دارای میوه‌های شیرین و پرثمری بوده که امروز در حال ریشه دادن هست و در تمام کشورهای دنیا گسترش‌یافته است، بیان کرد: الگوی جبهه مقاومت و غزه و فلسطین همین جوانان بسیجی از شهید فهمیده گرفته تا جوانان امروز  ایران اسلامی است که یک‌لحظه ترس در دل راه نمی‌دهند و علیرغم تقدیم هزار شهید بازهم مقابل دژخیمان کودک کش اسرائیل می‌ایستند و آتش‌بس را به آنان تحمیل می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه امروز بسیج در راستای قیام انبیا و اولیای الهی و قیام خونین کربلا برای مقابله با مستکبرین شکل‌گرفته است، ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس نیروهای مسلح حضور پررنگ و چشمگیری داشتند اما وقتی کار به مردم واگذار شد آنان نقش مهمی ایفا کردند و اجازه ندادند دشمن یاغی دستش به یک وجب از این خاک برسد.

امام‌جمعه قوچان با تأکید بر این مطلب که امروز صحنه جنگ تغییر کرده و اگر روزی در میدان نبرد فیزیکی مقابله صورت می‌گرفت امروز باید در فضای مجازی مقابل دشمن ایستاد، تصریح کرد: بسیج و این جمعیت مستضعفین باید در مقابل مستکبرین قرار بگیرد زیرا همین شبهات فضای مجازی که درباره مبارزه رزمندگان در فلسطین و غزه مطرح‌شده یا مسائل و موضوعات داخلی درباره کشور و رهبری، همه و همه حاصل ساخته‌های جبهه استکبار است.

هراتی مطلق با اشاره به اینکه فضای امروز فضای هوش مصنوعی بوده و باید در این فضا به جنگ دشمن رفت و هیمنه آن را شکست، بیان کرد: بسیجی باید در کار فرهنگی و مبارزه با جبهه استکبار به‌روز بوده و تولید علم کند و همین موضوع به تفکر و اندیشه بسیجی بازمی‌گردد.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۴٠ بسیجی و پاسدار برتر در رده‌ها و حوزه‌های مختلف، صالحین و گروه‌های جهادی شهرستان قوچان تقدیر به عمل آمد.

پایان پیام/ ٧٠٠۴٣

Leave a Reply